Wiadomości

Wyświetlono rezultaty: 1-15 z 32

Jedni go kochają, inni nienawidzą – styl glamour we wnętrzach

Funkcjonalność pomieszczeń nie zawsze jest najważniejsza. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z wnętrzami wykończonymi w stylu glamour. Tutaj króluje przepych, blask i luksus – a forma staje się ważniejsza niż treść. Jak urządzić niezwykle modne w ostatnich latach wnętrze w stylu glamour, które ma chyba tyle samo zwolenników co przeciwników?
23.09.2015 [więcej]

Oszczędzamy wodę – czyli jak racjonalnie z niej korzystać

„Oszczędzaj wodę!” to dość często słyszane zdanie. Przez „oszczędzanie wody” powinniśmy rozumieć racjonalne z niej korzystanie – a to nie wymaga wielkich wyrzeczeń ani wysiłku. Wystarczy zmiana przyzwyczajeń, zapobieganie marnowaniu wody oraz zastosowanie choćby niektórych rozwiązań technicznych zmniejszających zużycie wody.
07.09.2015 [więcej]

Nowy standard higieny w łazienkach – czyli o toaletach myjących

W Japonii czy Finlandii korzystanie z biobidetu nikogo nie dziwi ani nie krępuje. Prawdziwa czystość i higiena kojarzona jest z użyciem wody, nie papieru toaletowego. W kulturze zachodniej, a więc i w Polsce, dopiero rozpoczyna się kulturowa transformacja i przełamywanie tabu, jakim jest rozmowa o funkcjach i korzystaniu z toalety. Eksperci rynku przewidują, że w najbliższym czasie biobidety zagoszczą na stałe w łazienkach publicznych i prywatnych również u nas.
01.09.2015 [więcej]

Obudowa wanny – ABC

Na ostateczny wygląd wanny w łazience ogromny (jak nie największy) wpływ ma jej obudowa. Oczywiście istnieją też wanny bez obudowy – najczęściej są to ozdobne modele wolnostojące, jednak konstrukcja zdecydowanej większości wanien zakłada wykonanie obudowy. Element ten pełni nie tylko funkcje estetyczne.
11.06.2015 [więcej]

Ocieplić minimalizm...czyli wnętrze w stylu fusion

Termin fusion znany przede wszystkim z kultury muzycznej, artystycznej i kulinarnej to także nazwa stosunkowo nowego trendu wnętrzarskiego. Angielskie fusion oznacza nic innego jak zespolenie, stapianie się, połączenie – po prostu fuzję. Nazwa ta bardzo trafnie, choć oszczędnie definiuje cały styl.
19.05.2015 [więcej]

Deszczówka – co zrobić z wodą deszczową gromadzącą się na działce?

Zgodnie z obowiązującym prawem to na właścicielu posesji ciąży obowiązek zagospodarowania wód deszczowych. Deszczówka nie może być kierowana na działkę sąsiada czy też sąsiednią ulicę. Co więc z nią zrobić?
24.04.2015 [więcej]

Styl shabby chic we wnętrzach

Urokliwe, klimatyczne wnętrza „z duszą”, inspirowane wystrojem angielskich i francuskich siedzib wiejskich? Styl ciepły i bardzo kobiecy? Mowa o modnym trendzie dekoratorskim: shabby chic.
31.03.2015 [więcej]

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? O znaczeniu właściwej izolacji i o tym, kiedy termomodernizacja się opłaci.

Jak oszczędzać energię?
Współczynnik przenikania ciepła
Gdzie występują największe straty ciepła?
Materiały izolacyjne
Co obejmuje termomodernizacja?
Plusy termomodernizacji
Czy termomodernizacja się opłaci?
10.03.2015 [więcej]

Onyks – kamień światłem malowany

Jeden z najpiękniejszych kamieni naturalnych. We wnętrzach wykorzystywany jako ekskluzywny kamień dekoracyjny. Jest światłoprzepuszczalny, i właśnie w aranżacjach wykorzystujących światło wygląda najefektowniej. Podkreśla reprezentacyjność miejsc publicznych i stanowi luksusową ozdobę przestrzeni prywatnych. Przyjrzyjmy się bliżej temu niezwykłemu darowi natury.
05.03.2015 [więcej]

Kamień naturalny w domu: jak pielęgnować, żeby nie zaszkodzić?

W nowoczesnych domach bardzo często pojawia się kamień naturalny. Ma to związek z modą na eco design - stosowanie materiałów naturalnych we wnętrzach. Kamień cieszy oczy niezwykle dekoracyjnym i oryginalnym wyglądem. Jest bardzo trwały - odpowiednio ułożony i pielęgnowany będzie służył przez lata.
02.03.2015 [więcej]

Kamień naturalny w łazience

Nowoczesne łazienki - eleganckie i funkcjonalne. W wielu domach pełnią funkcję reprezentatywną na równi z salonem. Ich projektanci chętnie sięgają po kamień naturalny – zgodny z ideą eco designu, praktyczny, szlachetny i ponadczasowy. Czy to dobry pomysł?
26.02.2015 [więcej]

Jak wykorzystać palety?

Palety są konstrukcyjnie przystosowane do znoszenia dużych obciążeń, łatwe w obróbce, solidne, stworzone z naturalnego drewna, o prostym uniwersalnym kształcie, można je ciąć, łączyć, szlifować, lakierować, malować na kolorowo...
09.02.2015 [więcej]

OKNA ANTYWŁAMANIOWE

Na czym polega działanie okien antywłamaniowych?
Czym wyróżniają się okna antywłamaniowe?
Jak skuteczne są okna antywłamaniowe?
Jakie są rodzaje okien antywłamaniowych?
Na co zwracać uwagę wybierając okna antywłamaniowe?
Ile kosztują okna antywłamaniowe?
21.01.2015 [więcej]

Fototapeta do łazienki

Fototapeta może być oryginalnym elementem, który nada łazience niepowtarzalny wizerunek, stanowczo podkreśli jej charakter, odciągnie uwagę od pewnych mankamentów lub po prostu całkowicie ją odmieni po latach użytkowania...
16.09.2014 [więcej]

Dofinansowanie przydomowej oczyszczalni ścieków

Problem utylizacji ścieków dotyczy wszystkich terenów podmiejskich o rozproszonej budowie, które nie są objęte siecią kanalizacji miejskiej. Alternatywą dla kanalizacji miejskiej, której podłączenie jest w takich wypadkach często nieopłacalne, jest montaż zbiornika bezodpływowego (szamba) lub budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. To drugie rozwiązanie jest w dłuższej perspektywie czasowej korzystne ekonomicznie (niskie koszta eksploatacyjne w porównaniu z wymagającym regularnego opróżniania szambem) i ekologicznie (oczyszczone ścieki są nieszkodliwe dla środowiska). Warto wiedzieć, że zwrot inwestycji może nastąpić jeszcze szybciej dzięki możliwości dofinansowania budowy przydomowej oczyszczalni ścieków.
17.06.2014 [więcej]


Porady

CERAMIKA ŁAZIENKOWA

1.Ceramika sanitarna: bidet – jakie są rodzaje? Niezbędne wyposażenie łazienki to z pewnością ...

więcej

KABINY PRYSZNICOWE

1.Kabina prysznicowa: szklane drzwi do kabiny prysznicowej vs drzwi z tworzywa sztucznego. Przed...

więcej

MEBLE ŁAZIENKOWE

1. Drewniane meble łazienkowe – kiedy drewno nadaje się do łazienki? Drewniane meble łazienkowe ...

więcej