Tutaj jesteś:

Porady

Wyświetlono rezultaty: 16-30 z 43

Ceramika sanitarna – umywalki łazienkowe, jaką wybrać do łazienki?

Umywalki są elementem wyposażenia oferowanym w niezwykle szerokiej ofercie, różnią się kształtem, wielkością, przeznaczeniem, stylistyką, materiałem, i dodatkami...Przypatrzmy się bliżej temu podziałowi i poszczególnym typom umywalek.
13.03.2014 [więcej]

Meble łazienkowe na wymiar czy gotowe ?

Co lepiej wybrać? To zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i warunki. Przyjrzyjmy się porównaniu najważniejszych kwestii:
13.03.2014 [więcej]

Nowoczesna łazienka – czy warto inwestować w baterie podtynkowe?

Baterie podtynkowe to baterie, których mechanizm podczas montażu został ukryty w ścianie (pod tynkiem – stąd nazwa), na zewnątrz widać tylko proste elementy służące do obsługi baterii. Baterie takie stają się coraz bardziej popularne, aranżacje łazienek w różnych stylach chętnie planują ich obecność zarówno pod prysznicem jak i w innych miejscach łazienki. Czy są one praktycznym rozwiązaniem i moda na nie wynika z funkcjonalności, czy raczej ustępują w tej kwestii tradycyjnym rozwiązaniom? Przyjrzyjmy się głównym zaletom baterii podtynkowych:
13.03.2014 [więcej]

Bateria wannowa – jaką wybrać?

W zależności od sposobu montowania, funkcji i budowy możemy wyróżnić kilka typów baterii wannowych:
13.03.2014 [więcej]

Bateria umywalkowa – jaką wybrać?

Bateria umywalkowa jest bardzo często używanym elementem wyposażenia łazienki, dlatego powinna zostać starannie dobrana. Musi pasować do umywalki zarówno wymiarami jak i stylistyką, poza tym powinna również współgrać z resztą wyposażenia łazienki. Jak wybrać najlepszą baterię umywalkową? Aby podjąć decyzję, jak ma ona wyglądać, należy zaznajomić się z wyborem. I tak ze względu na sposób montażu, a co się z tym łączy, umiejscowienie, wyróżniamy:
13.03.2014 [więcej]

Bateria termostatyczna do łazienki i kuchni – gdzie się najlepiej sprawdzi?

Bateria termostatyczna jest wyposażona w mechanizm mieszający wodę ciepłą i zimną w odpowiednich proporcjach, które są kontrolowane przez termostat znajdujący się we wnętrzu mechanizmu. W wyniku tego działania z wylewki leci woda w dokładnie określonej przez użytkownika temperaturze (z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza). Jakie są praktyczne korzyści z montażu baterii termostatycznej?
13.03.2014 [więcej]

Oszczędzanie wody i prądu w łazience – jak zmniejszyć rachunki?

Nowoczesne rozwiązania pomagające oszczędzać wodę i prąd są wydaje i nie obniżają komfortu użytkowania łazienki. Poniżej podpowiadamy kilka pomysłów dla tych, którzy chcieliby płacić w przyszłości niższe rachunki.
13.03.2014 [więcej]

Łazienka w stylu ekologicznym – jak urządzić eko łazienkę?

Nowoczesna łazienka ekologiczna to łazienka przyjazna środowisku, oszczędna, naturalna i dobrze wpływająca na zdrowie użytkowników (a z pewnością o zminimalizowanym negatywnym wpływie). Jak stworzyć eko łazienkę? Oto kilka wskazówek:
12.03.2014 [więcej]

Rodzaje brodzików: jaki wybrać do łazienki?

Brodziki mogą różnić się wymiarami, kształtem, głębokością i materiałem, z jakiego zostały zrobione, a co za tym idzie także ceną. Oczywiście wybieramy idealny dla siebie, dopasowując go do naszych oczekiwań, miejsca montażu i przeznaczenia.
12.03.2014 [więcej]

Prysznic bez brodzika – dla kogo?

Nowoczesna łazienka coraz częściej zostaje wyposażona przez projektanta w prysznic bez brodzika, który nie tak dawno jeszcze kojarzył nam się głównie ze zbiorowym miejscem kąpieli na basenie czy w ośrodku wakacyjnym. Jakie są więc zalety tego rozwiązanie, które sprawiają, że znalazło ono szerokie zastosowanie także w prywatnych domowych łazienkach?
12.03.2014 [więcej]

Jak zabudować wannę asymetryczną, narożna i każdą inną?

Istnieje kilka sposobów zabudowania wanny, wybór zależy od gustu i oczekiwań inwestora, gdyż każdy sposób ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się zatem dostępnym rozwiązaniom:
12.03.2014 [więcej]

Rodzaje wanien łazienkowych – jaką najlepiej wybrać?

Wanna może być wytworzona z różnego rodzaju materiałów, a każdy z nich nadaje jej pewne charakterystyczne cechy. Od materiału zależy także cena wanny. Przyjrzyjmy się wyborowi:
12.03.2014 [więcej]

Nowoczesna łazienka – wanna z hydromasażem w domowej łazience?

Wielu odradza i wielu gorąco poleca...czy zatem skusić się i zakupić wannę z hydromasażem do własnej łazienki, czy raczej odpuścić sobie ten pomysł? To zależy od kilku rzeczy: poniżej podpowiadamy kiedy prawdopodobieństwo zadowolenia z wanny jest bardzo duże, a kiedy niestety istnieje spora szansa, że wyboru będziemy w przyszłości żałować:
12.03.2014 [więcej]

Wanna wolnostojąca – dla kogo?

Na wannę wolnostojąca trzeba mieć miejsce – o tym powszechnie wiadomo. Warto jednak podkreślić, że więcej miejsca, niż się wydaje...Bowiem nie wystarczy, że wanna „się zmieści” - wokół niej musimy zostawić odpowiednio dużą wolną przestrzeń, aby można było wygodnie się wytrzeć i poruszać, ponadto nie powinna ona stać w przejściu między innymi ważnymi sprzętami ani utrudniać dotarcia w jakiekolwiek inne miejsce w łazience. A przede wszystkim wanna wolnostojąca ukazuje swój urok dopiero odpowiednio wyeksponowana, co możliwe jest tylko w przypadku wystarczającej przestrzeni łazienki. O czym jeszcze trzeba pamiętać, rozważając zakup wanny wolnostojącej?
12.03.2014 [więcej]

Jaka wanna do małej łazienki?

Mała łazienka ze względów praktycznych często zostaje wyposażona w kabinę prysznicową, lecz nie oznacza to, że zwolennicy wanien muszą zapomnieć o swoich marzeniach. Wybierając wannę do małej łazienki warto pamiętać o kilku praktycznych radach:
12.03.2014 [więcej]


Aktualności
14 Grudzień
2012

Wanna z hydromasażem – chwila zastanowienia przed realizacją marzeń...

Przed zakupem wanny warto przemyśleć i przeanalizować kilka kwestii, niektóre z nich są być może ...

więcej

11 Luty
2013

Urokliwa, naturalna i przyjazna - czyli łazienka w drewnie

Jaki rodzaj drewna? Właściwy dobór drewna jest podstawą – pozwoli nam uniknąć wielu problemów i ...

więcej

11 Luty
2013

Ekologiczna łazienka

Rozprzestrzeniająca się obecnie moda na rozwiązania ekologiczne,oszczędzające energię, wodę, nie ...

więcej