2014-03-12

Wanna wolnostojąca – dla kogo?

Na wannę wolnostojąca trzeba mieć miejsce – o tym powszechnie wiadomo. Warto jednak podkreślić, że więcej miejsca, niż się wydaje...Bowiem nie wystarczy, że wanna „się zmieści” - wokół niej musimy zostawić odpowiednio dużą wolną przestrzeń, aby można było wygodnie się wytrzeć i poruszać, ponadto nie powinna ona stać w przejściu między innymi ważnymi sprzętami ani utrudniać dotarcia w jakiekolwiek inne miejsce w łazience. A przede wszystkim wanna wolnostojąca ukazuje swój urok dopiero odpowiednio wyeksponowana, co możliwe jest tylko w przypadku wystarczającej przestrzeni łazienki. O czym jeszcze trzeba pamiętać, rozważając zakup wanny wolnostojącej?

 

Koszta

Przeciętna dobrej jakości wanna wolnostojąca nie kosztuje mniej niż 2,5 tys. złotych, a ceny bardziej eleganckich, designerskich modeli cenionych producentów dochodzą do 10-20 tys. złotych.

Oryginalne modele z ekskluzywnych linii potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a za wannę kilkuosobową z hydromasażem i innymi udogodnieniami trzeba będzie zapłacić kilkaset tysięcy. Oczywiście są to sytuacje skrajne i nie trzeba być milionerem, aby móc postawić wannę wolnostojącą w swojej łazience. Nie warto jednak rezygnować z wymagań co do producenta i jakości wykonania, bowiem element, który ma być funkcjonalny i dekoracyjny stanie się źródłem frustracji i niezadowolenia.

Do kosztów należy doliczyć także zakup baterii – a należy pamiętać, że bateria wolnostojąca  mocowana do podłogi (inaczej bateria przywannowa) jest dużo droższa niż tradycyjna stawiana na krawędzi wanny lub bateria ścienna.

 

Funkcjonalność

Wanna wolnostojąca zwykle nie oferuje tyle miejsca na krawędziach co zwykłe wanny zabudowane – może być go za mało na wygodne rozłożenie wszystkich kosmetyków i akcesoriów kąpielowych. Poza tym łatwiej zachlapać łazienkę mając otwartą przestrzeń ze wszystkich stron. Dbając o czystość wanny trzeba także pamiętać o jej wyeksponowanej części zewnętrznej, przez co narażeni jesteśmy na nieco więcej pracy.


Powrót do Porady

Aktualności
14 Grudzień
2012

Wanna z hydromasażem – chwila zastanowienia przed realizacją marzeń...

Przed zakupem wanny warto przemyśleć i przeanalizować kilka kwestii, niektóre z nich są być może ...

więcej

11 Luty
2013

Urokliwa, naturalna i przyjazna - czyli łazienka w drewnie

Jaki rodzaj drewna? Właściwy dobór drewna jest podstawą – pozwoli nam uniknąć wielu problemów i ...

więcej

11 Luty
2013

Ekologiczna łazienka

Rozprzestrzeniająca się obecnie moda na rozwiązania ekologiczne,oszczędzające energię, wodę, nie ...

więcej