2014-03-12

Prysznic bez brodzika – dla kogo?

Nowoczesna łazienka coraz częściej zostaje wyposażona przez projektanta w prysznic bez brodzika, który nie tak dawno jeszcze kojarzył nam się głównie ze zbiorowym miejscem kąpieli na basenie czy w ośrodku wakacyjnym. Jakie są więc zalety tego rozwiązanie, które sprawiają, że znalazło ono szerokie zastosowanie także w prywatnych domowych łazienkach?


Względy estetyczne

Prysznic bez brodzika nadaje łazience eleganckiego, nowoczesnego charakteru. Świetnie pasuje do wnętrz wykończonych w każdym stylu, jest najlepszym rozwiązaniem do łazienki w stylu minimalistycznym lub każdym innym, do którego nie pasuje zabudowana tradycyjna kabina prysznicowa. Polecany do małej łazienki – nie pomniejsza optycznie przestrzeni, a potrafi ją niekiedy nawet powiększyć wizualnie.


Uniwersalność

Prysznic bez brodzika to najlepszy sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni łazienki. Może mieć asymetryczny, nieregularny kształt, nie wymaga stałej wysokości (a więc montaż możliwy także częściowo pod skosem), wymiary są dopasowane do dostępnej przestrzeni, ściankę odgradzającą od reszty łazienki można ustawiać w zasadzie dowolnie. Można ciekawie wykorzystać istniejące wnęki, półeczki i stworzyć z nich elementy wyposażenia przestrzeni prysznicowej.


Wygoda użytkowania

Wejście do prysznica nie wymaga pokonania progu ani stopnia, jest więc to idealne rozwiązanie (bezpieczne i wygodne) dla osób niepełnosprawnych, starszych, kontuzjowanych, kobiet w okresie ciąży czy małych dzieci. Jeśli zdecydujemy się na kabinę walk-in (bez zamykanych drzwiczek, przestrzeń jest ograniczona ustawionymi odpowiednio względem siebie ściankami, które uniemożliwiają zachlapanie łazienki) to użytkownik nie będzie musiał nawet otwierać i zamykać za sobą drzwi do kabiny prysznicowej.


Łatwość utrzymania czystości

W tradycyjnej kabinie prysznicowej miejscami newralgicznymi, w których lubi się zbierać brud są łączenia brodzika ze ścianami, przestrzenie przy rolkach, na których przesuwają się drzwi oraz narożniki. Często widać tam rdzę, osad, a niekiedy nawet pleśń i grzyb. Kabina bez brodzika ma bardzo prostą budowę i brak tych wszystkich zakamarków, dzięki czemu jest dużo łatwiejsza do utrzymania w czystości. Płytki pokrywające ścianę i podłogę wystarczy przetrzeć gąbką z odpowiednim detergentem, a drzwiczki regularnie czyścić, aby nie dopuścić do powstania warstwy osadu ( tu pielęgnacja wygląda podobnie jak w przypadku drzwi do kabiny prysznicowej z brodzikiem).


Powrót do Porady

Aktualności
14 Grudzień
2012

Wanna z hydromasażem – chwila zastanowienia przed realizacją marzeń...

Przed zakupem wanny warto przemyśleć i przeanalizować kilka kwestii, niektóre z nich są być może ...

więcej

11 Luty
2013

Urokliwa, naturalna i przyjazna - czyli łazienka w drewnie

Jaki rodzaj drewna? Właściwy dobór drewna jest podstawą – pozwoli nam uniknąć wielu problemów i ...

więcej

11 Luty
2013

Ekologiczna łazienka

Rozprzestrzeniająca się obecnie moda na rozwiązania ekologiczne,oszczędzające energię, wodę, nie ...

więcej