2014-03-12

Nowoczesna łazienka – wanna z hydromasażem w domowej łazience?

Wielu odradza i wielu gorąco poleca...czy zatem skusić się i zakupić wannę z hydromasażem do własnej łazienki, czy raczej odpuścić sobie ten pomysł? To zależy od kilku rzeczy: poniżej podpowiadamy kiedy prawdopodobieństwo zadowolenia z wanny jest bardzo duże, a kiedy niestety istnieje spora szansa, że wyboru będziemy w przyszłości żałować:


TAK

NIE

Łazienka jest wystarczająco duża, aby pomieścić w niej prysznic lub zwykłą wannę i wannę z hydromasażem.

Jeśli zdecydujemy się na wannę z hydromasażem, to kosztem innych sprzętów (będzie ona musiała służyć także do codziennych kąpieli, ewentualnie pozostanie bardzo ograniczona przestrzeń na ciasną kabinę prysznicową).

Wanna z hydromasażem będzie używana do kąpieli relaksacyjnych/leczniczych, do zwykłej kąpieli będzie służyła druga wanna lub prysznic.

Wanna z hydromasażem ma być uniwersalnym miejscem na szybki prysznic, kąpiel dziecka, kąpiel relaksacyjną z masażem itp.

Bierzemy pod uwagę wysoką cenę dobrej jakościowo wanny z hydromasażem i akceptujemy ją.

Mamy bardzo ograniczony budżet, tak więc wszystkie elementy wyposażenia i samą wannę będziemy wybierać, kierując się głównie jak najniższą ceną.

Mamy czas na regularne kąpiele w wannie i z pewnością będziemy korzystać z wanny z hydromasażem, wiemy ile czasu to zajmuje (prysznic przed, napełnienie wanny, kąpiel...).

Wiecznie się śpieszymy, w łazience spędzamy maksymalnie 20 min. poganiani przez innych domowników, ale mamy nadzieję, że po zakupie wanny z hydromasażem ta sytuacja się zmieni.

Zdajemy sobie sprawę z kosztów eksploatacji wanny, kosztów serwisu, ewentualnych napraw, części zamiennych itp.

Zależy nam na tym, aby maksymalnie oszczędzać na rachunkach za wodę i prąd w łazience, nie stać nas na nieplanowane wydatki.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia dezynfekcja i regularne czyszczenie wanny z hydromasażem, wiemy jakie konsekwencje mogą mieć zaniedbania (przykry zapach z wanny, a nawet powikłania zdrowotne u użytkowników).

Nikt w domu nie lubi sprzątać i zdarza się, że sprzątamy w łazience dużo rzadziej niż powinniśmy przez co jest ona nieco zaniedbana.

Zdajemy sobie sprawę jak działa wanna i z jej ograniczeń oraz minusów (hałas pracującej wanny, niemożność używania wszystkich rodzajów kosmetyków, możliwość wystąpienia awarii itd.).

Mamy własne niczym niepoparte wyobrażenia i oczekiwania w stosunku do wanny z hydromasażem, nigdy nie interesowaliśmy się bliżej tym tematem.

Dokładnie przemyśleliśmy jaką wannę chcemy (przeznaczenie, wymiary, budowa, funkcje podstawowe i dodatkowe, udogodnienia itp.)

Nie zależy nam na żadnym konkretnym typie, zamierzamy wybrać się do sklepu i kupić wannę jaka się nam spodoba.
Powrót do Porady

Aktualności
14 Grudzień
2012

Wanna z hydromasażem – chwila zastanowienia przed realizacją marzeń...

Przed zakupem wanny warto przemyśleć i przeanalizować kilka kwestii, niektóre z nich są być może ...

więcej

11 Luty
2013

Urokliwa, naturalna i przyjazna - czyli łazienka w drewnie

Jaki rodzaj drewna? Właściwy dobór drewna jest podstawą – pozwoli nam uniknąć wielu problemów i ...

więcej

11 Luty
2013

Ekologiczna łazienka

Rozprzestrzeniająca się obecnie moda na rozwiązania ekologiczne,oszczędzające energię, wodę, nie ...

więcej